100 نکته که هر طراح باید درباره مردم بداند

ما طراحی می‌کنیم تا مردم را به واکنش واداریم. می‌خواهیم که چیزی را بخرند، بیشتر بخوانند یا یک کنشی انجام دهند. طراحی کردن بدون درک چرایی رفتار مردم مانند کاوش در یک شهر بدون نقشه است: نتیجه تصادفی، گیج کننده و ناکارآمد خواهد بود. این کتاب، دانش واقعی و پژوهش‌ها را با مثال‌های عملی می‌آمیزد تا راهنمایی ارائه دهد که هر طراحی لازم دارد. با استفاده از راهنمایی‌های این کتاب شما می‌توانید طرح‌های حسی‌تر و درگیرنده‌تری برای چاپ، وب‌سایت، اپلیکیشن و محصول بیافرینید که با نحوه‌ی فکر کردن، عمل کردن و بازی کردن مردم همخوان‌تر است.

بیاموزید که اثربخشی، کارایی و بازدهی پروژه‌های طراحی خود را با یافتن پاسخِ این پرسش‌ها افزایش دهید:

چه چیزی توجه مردم را به یک صفحه جلب می‌کند و روی آن نگه می‌دارد؟
چه چیزی در یاد مردم می‌ماند؟
کدام مهم‌تر است: دید کانونی یا پیرامونی؟
چگونه می‌توانید نوع اشتباهات مردم را پیش‌بینی کنید؟
حدّ دایره‌ی اجتماعی یک شخص چیست؟
چگونه می‌توانید برای برداشتن گام بعدی به فرد انگیزه بدهید؟
بهترین دارازا برای یک سطر نوشته چه اندازه است؟
فونت‌هایی هستند که از فونت‌های دیگر بهتر باشند؟

این‌ها فقط بخش کوچکی از پرسش‌های مهمی است که این کتاب پاسخ می‌دهد.

 

 
 

بیست روش برای ترسیم انواع پوشاک

آموزش کشیدن پوشاک و زینت‌آلات

Dress-9vدر این کتاب بیش از چهل نوع پوشاک و زینت‌آلات از کفش تخت تا پانچو و لباس مجلسی برگرفته‌ شده که در میان آن‌ها چند پوشاک مردانه هم هست. این کتاب بیست روش مختلف برای کشیدن هر کدام از این پوشش‌ها پیش نهاده‌ است. شما هم می‌توانید روش‌های خودتان را بسازید؟
می‌توانید با کپی کردن چند تا از مدل‌های کتاب شروع کنید. روش دلخواه‌تان را در هر صفحه برگزینید یا چند روش را با هم درآمیزید تا پوشش دلخواه‌تان را بسازید. حتی می‌توانید تعدادی از پوشاک‌ها را با هم سِت کنید.

Dress-9xچگونه باید از این کتاب استفاده کرد

همه‌ی این ترسیم‌ها از آمیزه‌ای از خط‌ها، شکل‌ها و الگوها ساخته شده‌اند. بسیاری از مدل‌های فشن از شکل‌های اساسی الهام گرفته شده‌اند پس دنبال دایره‌ها، مربع‌ها و مثلث‌ها بگردید تا هر شکلی به اجزای ساده‌تر تجزیه شود. سپس به کناره‌ها توجه کنید – باید از یک خط مستقیم استفاده کنید یا یک خط خمیده یا پر پیچ و تاب؟ نخست شکل‌ها و خط‌های بزرگ را بکشید، و سپس ریزه‌کاری‌ها را بیافزایید. اگر کاغذ پوستی دارید، می‌توانید مدل‌ها را از رو بیندازید، اما لازم نیست دقیقا همانند باشد.
هنگامی که قلق‌اش دست‌تان آمد، کشیدن مدل‌های خودتان را بیازمایید. به لباس‌هایی که در کمدتان دارید یا کیف جدیدی که چشم‌تان را گرفته است بیاندیشید. یا این که طراح فشن شوید و مدل‌های خودتان را طراحی کنید.

به چند روش می‌توانید یک لباس مشکی یا یک کت سبک پاییزی را بکشید؟ کفش‌های صندل یا پاشنه‌بلند دلخواه شما چگونه خواهند بود؟
بکوشید با یک مداد و یک پاک‌کن شروع کنید تا نگران اشتباه کردن نباشید. هر گاه دست‌تان راه افتاد، کار با ابزارهای مختلف را بیازمایید – مداد، مداد رنگی، ماژیک، و حتی رنگ. نخست طرح‌های موجود را رنگ کنید و سپس طرح‌های خودتان را. اگر حس ماجراجویی دارید، می‌توانید شکل‌هایی را از کاغذ ببُرید و آن‌ها را به صفحه‌های خالی بچسبانید. همیشه جالب است که هر چند تا چیز که می‌شود آزمود و دید کدام یک دلخواه‌تر است.
یادتان نرود کارتان که تمام شد به دیگران نشان‌اش دهید! شاید از شما الهام گرفتند و مدل‌های خودشان را ساختند.

 

DressJeld-FF

مشخصات کتاب

نام کتاب:  بیست روش برای ترسیم انواع پوشاک
پدیدآور:  جوانا کوئو
نوبت چاپ:  یکم، زمستان 1394

96 صفحه، 24×23 سانتی‌متر