ترفندهای عکاسانه

هر عکسی را به بهترین تبدیل کنید

037-هر چند با دوربین‌های مدل بالا و گران‌قیمت می‌شود کنترل خیلی بیش‌تری روی عکاسی داشت اما این به آن معنی نیست که با دوربین های کامپکت و ارزان‌تر نشود عکس‌های خلاقانه و جالبی گرفت. این کتاب که به وسیله‌ی یک عکاس حرفه‌ای نوشته شده به شما ترفندهایی را می‌آموزاند که به کمک آن‌ها می‌توانید با دوربین‌های معمولی هم عکس‌های خاص و هنرمندانه‌ای بگیرید.
این کتاب طوری نوشته‌ شده که به آسانی بتوانید وارد هر موضوع یا از آن خارج شوید. همین طور که دارید نگاهی به صفحات می‌اندازید می‌توانید روی هر عکسی که خواستید مکث کنید و ببینید چگونه گرفته شده است.

039-

 

همچنین نکات اساسی‌ای که برای عمیق شدن در عکاسی باید بدانید توضیح داده شده‌اند:

  • ترکیب‌بندی و قاعده‌ی یک‌سوم‌ها
  • نوردهی
  • سرعت شاتر
  • دیافراگم و عمق میدان
  • انواع دوربین
  • مبانی ویرایش با فتوشاپ

شما باید بدانید هر عکسی در چه زمانی گرفته شده تا بتوانید درباره‌ی شرایط نور و نوردهی ذهنیت پیدا کنید؛ بنابراین درباره‌ی شرایط نوری هر عکس هم اطلاعات لازم داده شده است. این نکات به فهم بهتر شما از تاثیر شرایط مختلف نوری کمک شایانی می‌کند. بیش‌تر عکس‌ها در فضای باز و فقط با نور محیط گرفته شده‌اند.

jeld-tarfandha

مشخصات کتاب

نام کتاب : ترفندهای عکاسانه
پدید آور : کوین مردیث
مترجم: مهسا ذوالریاستین
نوبت چاپ: اول، زمستان 1393

مشخصات ظاهری کتاب:

106 صفحه، رنگی، کاغذ گلاسه

خرید کتاب

مثل هنرمندها بدزدید

ده نکته درباره خلاقیت که هیچ کس به شما نگفته است02-mesle

این کتاب مانیفستی برای عصر دیجیتال است؛ کتابی که با توصیه‌های کاربردی، تصویرسازی‌ها و نثر صمیمانه‌اش خوانندگان را به وجه هنری خودشان نزدیک می‌کند. این کتاب مجموعه‌ای از توصیه‌هایی ساده اما حیاتی است که نویسنده‌ی هنرمند و جوان‌اش آرزو می‌کند وقتی داشت کار هنری‌اش را شروع می‌کرد کسی آن‌ها را به او گفته بود. او در کتاب‌اش رک و راست می گوید که هیچ چیز اوریجینال نیست؛ بنابراین تاثیرات را در آغوش بگیرید و از هر جایی که می‌توانید ایده جمع کنید، آن‌ها را با هم ترکیب و بازآرایی کنید تا راه خودتان را بیابید. کتاب به شما می‌گوید که چگونه علاقمندی‌های‌تان را تا هر کجا که شما را می‌برند دنبال کنید و ریزه‌کاری‌های مهم دیگری که تاثیر عمیقی در پیشرفت حرفه‌ای شما خواهند داشت.

07-

 

 

توصیه‌های این کتاب کوچک نه تنها برای هنرمندان، بلکه همان طور که نویسنده‌اش هم به آن اشاره کرده برای هر کسی که می‌خواهد خلاقیت را وارد کار و زندگی‌اش بکند مفید وکاربردی است.

«شاعران ناپخته تقلید می‌کنند؛ شاعران پخته می‌دزدند؛ شاعران بد آنچه برمی‌دارند از شکل می‌اندازند و شاعران خوب از آن چیز بهتری می‌سازند؛ یا دست‌کم یک چیز متفاوت. شاعر خوب، دزدی‌اش را به حسی یگانه پیوند می‌زند که به کلی از آن‌چه که از آن بریده شده متفاوت است» – T. S. Eliot

 

مشخصات کتاب

نام کتاب:  مثل هنرمندها بدزدید
پدیدآور:  آستین کلئون
مترجم:  مهسا ذوالریاستین
108 صفحه، کاغذ فانتزی

خرید کتاب